Tento modul se ke mně dostal omylem, neboť jsem měl objednaný GY-521 s MPU-6050. Oba moduly jsou si hodně vzhledově podobné, tak nevím, zda se mně Číňan snažil napálit nebo prostě zapracoval lidský faktor. Každopádně , finanční rozdíl mi vrátili (jednalo se o čtvrt dolaru - směšné, že?) a funkčně nevidím rozdíl. Modul pracuje na sběrnici I2C (novinka – toto jsem ještě nezkoušel). Tato sběrnice je mi pocitově nejblíže, nepůsobí problémy v komunikaci (mezi modulem a Arduinem), může obsluhovat dostatečný počet zařízení (až 128 kousků), které lze s Arduinem propojit a vyžaduje po Arduinu pouze dva dráty (piny – SCA a SCL). Pokud nepočítám napájení a zem (ty jsou potřeba vždy). Pozor! Tento modul funguje na 3,3V! Nespálit!

A co vlastně tento modul umí? Umí měřit zrychlení ve třech osách. Laicky řečeno: dokáže změřit sklon vůči povrchu. V bydlíku se bude jistě tato vlastnost hodit pro vyrovnání do roviny kvůli absorpční chladničce (ta rovinu přímo miluje). A z postele taky nechcete padat, že? A chcete, aby vám voda ve sprcháči odtékala a nedržela se v koutě. Dost řečí. Nedříve zapojení, je velmi jednoduché, jen dejte pozor na napájení 3,3V.

 

Program počítá hodnoty náklonu (roll) a sklonu (pitch) ve stupních zaokrouhleno na celé hodnoty. Výsledky jsou zachyceny v okně Serial Monitoru dle toho jak jsem s modulem klopil rovinu doleva, doprava, dopředu a dozadu.

 

Schéma obvodu  je zde a zdrojový kód je zde.