Tentokrát se nejedná o nějaký senzor či modul, ale přímo o vývojovou desku z rodiny Arduin a je to asi jedna z nejmenších. Někdy je totiž zbytečné chodit s kanónem na vrabce a nějaký váš problém se dá vyřešit malinkatým a málo mocným mikrokontrolerem s pár vstupy/výstupy. Zde je obrázek.

 

Protože je trochu problém tuto desku rozchodit pod vývojovým prostředím IDE vlastního Arduina, těm, kteří si s touto deskou chtějí pohrát, ušetřím trápení s hledáním informací na netu. Smysluplné informace jsem našel zde (česky) a zde (anglicky). Na onom českém webu doporučuji shlédnout video, díky kterému jsem byl schopen tuto destičku naprogramovat. A také si stáhnout z odkazu Download (dole) celé vývojové prostředí pro různé ATTiny (použil jsem z tohoto archivu adresář Nové).

Ještě bych zdůraznil jeden postřeh při uploadu sketche do  ATTiny. Pokud je v čipu nahrán pouze čistý downloader, pak nemusíte dělat nic, ale pokud je tam již vpálen nějaký prográmek a vy ho chcete přemazat jiným, musíte při uploadu na chvíli odpojit a zase připojit USB kabel (uploader vás v tento okamžik vyzve).

A ještě jeden postřeh. Ať jsem dělal, co jsem dělal (zkoušel jsem různé drivery pro ATTiny), tak pod Windows byla tato deska neviditelná, nebyla ani v USB ani v COM sekci Správce zařízení. Nevadilo to, neboť  ono vývojové prostředí DigistumpIDE1.5.8C ji vyčuchat a naprogramovat dokázalo.