Neboli zapisovač dat do mikro SD karty; tak nějak by se to dalo přeložit. Chcete v bydlíkovi něco trvale zapisovat? Co třeba GPS polohu? Nebo výrobu elektřiny solárními panely? Nebo stavy nádrží vody? Možností je mnoho, záleží jen na vaší fantazii. Modul je vybaven baterkou pro zálohování vnitřních hodin a vypadá následovně:

 

Zapojení není těžké, našel jsem zapojení přes SPI sběrnici, ale dle pinů SDA a SCL se asi nabízí i zapojení přes I2C sběrnici a tím pádem ušetření jednoho pinu. Kdo hledá, ať najde (nyní se řídím heslem, že času je málo). Rozběhnutí tohoto modulu (po vložení baterie) má jednu zvláštnost, neboť se nejdříve musí rozběhnout software pro inicializaci vnitřních RTC hodin a pak teprve začít používat váš program. Mně se to nějak nepovedlo, hodiny začínaly vždy od času překladu uploadovaného programu. No, asi to chtělo větší tah na branku. Považoval jsem za úspěch, když jsem vyndal mikroSD kartu z tohoto zapisovače a našel na ní soubor se zapsanými údaji. Bingoooo!

Sd_data_logger_bb_2  

Schéma obvodu  je zde, zdrojový kód je zde.

Pozn. Nakonec se mi povedlo nastavit RTC hodiny pomocí jiného prográmku. Pro nastavení hodin je ještě nutné propojit i piny SDA a SCL.

Abych vše upřesnil; po zkušenostech s experimentováním s tímto obvodem. RTC hodiny běhají po I2C sběrnici (tudíž SCA, SCL vodiče). Data logger běhá po SPI sběrnici (tudíž vodiče SCK, MOSI, MISO a CS).