Tento článek popisuje modul pro sledování stavu dvou nádrží; na pitnou vodu a na odpadní. Není žádný problém přidat třetí; na splaškovou. Jako popis principu nám stačí tyto dvě. Ukazatel stavu je realizován pomocí pásu 8 LEDek (4 zelené, 3 žluté a 1 červená). Dvě bílé LEDky určují, na kterou nádrž jsem zrovna přepnut. Přepínání je realizováno tlačítkem. Dle stavu nádrže na pitnou vodu při poklesu hladiny postupně zháším zelené, pak žluté, až zbyde červená. Naproti tomu u odpadní při naplňování nádrže nejdříve rozsvěcím zelené, pak žluté a nakonec poslední červenou.

Pokud bych chtěl ušetřit dva výstupy Arduina, řídící bílé LEDky (selektor nádrže), dalo by se naprogramovat, že stavový pásek by byl jen ze šesti LEDek (3 zelené, 2 žluté a 1 červená) a zbývající dvě použít na selektování nádrží. Možností je více, že?

Schéma obvodu je zde.

Zdrojový kód je zde.

Soupiska součástek je zde.

Video z natáčení je zde.

Mimochodem, výbornou pomůckou pro dokumentování projektů s Arduinem je aplikace Fritzing, kterou jsem dnes poprvé nainstaloval a použil. Výsledkem jsou první tři soubory. Mají opravdu štábní kulturu. Video jsem natočil pomocí mobilu položeného v rampě z Merkuru.