Přes léto nebylo moc času, hodně volného času spolykala lukostřelba. Podzim je na volný čas mnohem vhodnější, takže byl ve znamení zintenzivnění prací na projektu. Tedy jsem skočil na modelování bydlíku ve Sketchupu a došel jsem prozatím do těchto podrobností (stav k začátku listopadu).

Bydlik1

Bydlik2

Bydlik3

Bydlik4

Bydlik5

Začátkem listopadu jsme s Jirkou navštívili výstavu Caravaning v Brně, zde jsme našli nové nápady, návrhy i odpovědi na některé sporné momenty v projektu. Jirka dělal fotodokumentaci. Rovněž jsme odhadovali, kdy začneme „naostro“. Pokud se sejdou peníze, tak nákup auta by se mohl realizovat na jaře 2016 (duben či květen), čtvrt roku by trvalo provedení vestavby, takže na podzim 2016 by mohlo dojít ke zkušební a testovací jízdě. Uvidíme, jak blízko se trefíme do tohoto odhadu. Padlo také rozhodnutí realizovat některé méně potřebné a dražší technologie v pozdějším období, abychom ušetřili první vstupní investici a zkrátili čas vestavby.

Průběžně doplňuji Bydlíkový nápadník o rozměry a ceny a odkazy na výrobky a technologie. Mám trochu starosti s váhovými limity. Abychom se vešli do užitečné hmotnosti, musel jsem v původním návrhu ubrat na velikosti jednotlivých nádrží. I tak je to neustálý boj s kilogramy. Kolikrát volím radši dražší variantu či komponentu, jen když je lehčí a menší a přitom dělá stejnou službu.

Nyní se trápím se schématy rozvodů elektřiny, vody a plynu. Přestože mám vzdělání elektroinženýra a celý život mě živí práce s počítači coby programátora, vidím, jak jsem neznalý ohledně takových praktických dovedností jako je plynařina, instalatéřina atd., takže se průběžně učím, jak která zařízení fungují. Bude se to určitě na cestách hodit pro případy nenadálých poruch a podobných překvapení.

12.11.2015

Mám skvělou zprávu! V bance se podařilo protlačit žádost na předčasný výběr vkladu, takže nyní již vím, že v dubnu 2016 budu mít dostatek peněz na zakoupení auta a započetí prací na přestavbě. Tak důležitou zprávu jsem si nemohl nechat pro sebe.

Do konce listopadu se podařilo rozkreslit rozvody vody.

 

A rozpohybovat invalidní plošinu (konkrétně typ SP-1100)

 

Rovněž střecha již získává konkrétní podobu, co se týče rozmístění solárních panelů, kolektoru a větracího okna ze sprchového koutu.