První týden v červnu jsme měli soustředění a závod s lukostřelbou, takže na bydlíka nezbyl čas. Druhý týden; to už bylo jiné kafe. Přátelé, podržte se, kam to honem zapsat! V úterý 7.6.2016 mi volal prodejce z Fiatu, že auto dorazilo na prodejnu, že Italové chtějí mít přes léto prázdniny, tak zrychlili výrobu! No bomba! Prý bych ho mohl vyzvednout příští týden, to tu ale nebudu, neboť máme světový turnaj v lukostřelbě s nominací na Rio. Tak snad to stihneme v pátek 10.6. Rázem změny plánů, takřka všech. Zkontrolovat peníze na účtu, zaplatit auto, sehnat řidiče na odvoz.

10.červen 2016 – Den D – Ledy se hnuly !!!

Byl to opravdu krásný den plný vzrušení a adrenalinu. Auto bylo k vyzvednutí na půl jednou po obědě. Tím mi odpadli mí dva synové coby řidiči, neboť jeden byl v práci a druhý na brigádě. Takže musel zafungovat soused odnaproti Láďa. Protože nikdy  neřídil automat, kočíroval mé auto k prodejci on, aby si to trochu osahal. Osahával to tak důkladně, že levou nohou pořád dupal na neexistující spojkový pedál a protože jako další v pořadí se nabízel brzdový pedál, tak jízda podle toho vypadala. A to mám navíc hodně ostré brzdy. V bezpečnostním pásu jsem visel každou chvíli. Po zjištění problému si Láďa strčil levačku za ucho (obrazně…samozřejmě) a dojeli jsme k prodejci do Vršovic již bez úrazu. Tam již bylo nachystáno autíčko na značkách.

Cam01148Cam01144

Takže podepsat papíry, vyřídit pojistku na auto a jedeme. Nejedeme, protože tam bylo nafty tak do zapalovače. Láďa se zapotil, když měl otočit šestimetrovou dodávku do protisměru a přitom vidět jen přes boční zpětná zrcátka. Dobrá, dotankovali jsme, já nakopnul Fabku a hurá do města. Páteční odpolední Praha je roztomile ucpaná, takže kudy? Uličkami. Ajajaj, Láďa mě asi proklínal. Jsem totiž ještě nenapsal, že jsme potřebovali být ve dvě hodiny v jiném servisu v Bohnicích, kde montují ruční řízení pro nás chromajzlíky. Pánbůh nebyl doma, protože ve dvě jsme tam skutečně byli. Pro neznalé pražského místopisu, jedná se o jízdu přes půl Prahy a přes její střed. Láďa si bydlíka pochvaloval, že je svižný a robotická spojka funguje dobře. Asi proto se mi pořád lepil na zadek. V servisu jsme hodinku pokecali, co tam chci namontovat a tak vůbec o životě (je to totiž můj dvorní servis na montáže ručního řízení – firma Iroa, pan Bahyl). Bydlíka jsme jim tam nechali a za týden to bude namontované (mezitím si odstřílím turnaj v Novém Městě nad Metují). Dokonalá logistika, ale dva dny jsem z toho nespal, zda to klapne. Cesta zpět domů už byla v pohodě, adrenalin opadal a nastupoval pocit pohody a štěstí. Řídil jsem já, tak už jsme neboulovali a dojeli v pohodě domů. Bylo vedro, byla tedy i žízeň a proto jsme šli zapít bydlíka do hospody a večer na Skypu ještě s Jurou, takže konec dne mám trochu rozmazaný.

Bydlík již má jméno

Stihli jsme s Jurou vymyslet jméno bydlíka; ode dneška to je Andula s pětkama, zkráceně Andula. Proč zrovna tohle krásné jméno?

Cam01141 

Prohlédněte si SPZku a nemusím nic dál vysvětlovat. Vždycky platilo, že obrázek vydá za tisíc slov.

Andula má ruční řízení

Po návratu z týdenního mezinárodního lukostřeleckého turnaje (mimochodem: účast ze 48 států – nejvzdálenější asi Auistrálie, cca 260 lukostřelců bojovalo o posledních 16 míst na paralympiádu v Riu) jsme se synem Vojtou jeli vyzvednout Andulku; už má namontované ruční řízení. Takto to vypadá.

Cam01172

Cam01173

Ten vrchní kroužek je elektronický plyn. Mačkáním proti volantu se plyn přidává a naopak, pokud uvolním tlak na kroužek, tak pružina vrací kroužek (a plyn) na volnoběh. Páka vpravo pod volantem je brzda mechanicky spojená s nožní brzdou. Z pohledu vozíčkáře se jedná o standardní a výborné řízení. A jak již bylo dříve řečeno, auto je vybaveno řazením s robotickou spojkou, takže zase o jedno pohodlíčko navíc.

Teď se ještě k tomu řízení dostat; je to pro mě kurevsky vysoko. Ale na řešení se již pracuje.