Hned na přelomu dubna a května jsem objednal u firmy I4WiFi dva solární panely. Tak s těmi jsem si fakt chroupnul. Vyzvedával jsem je osobně a sám. Pan skladník mi je ochotně a trpělivě naskládal do auta; museli jsme sklopit zadní sedačky, aby se panely vešly (rozměr cca 1,5 x 0,7 m). Pak se pan skladník rozloučil a po chvíli mi došlo, že nevím, jak naložit vozík. Normálně si ho totiž strkám za sebe na zadní sedačku, ale tam si hověly ony panely. Nu, skaut je moudrý (jak říká můj tatík), přesedl jsem na řidiče, sundal z vozíku kola (jsou chycené rychlospojkou) a takto po částech a nakonec i s rámem „přestěhoval“ na místo spolujezdce. Takže jsem si to pěkně nacvičil, protože druhý den jsem si takto zacvičil hned šestkrát. Taky dobrá zkušenost.

Statistika balíčků k 4.5.2016: objednáno 126 věcí, došlo jich 85, rekord v počtu došlých balíčků za jeden den 10, dvě věci jsem stihnul už zničit. Jednou ze zničených věcí je 1500W měnič z 12V na 230V, který mě opravdu mrzí. Asi jsem ho moc zatížil (přestože měl mít ochranu proti přetížení) a nyní se chová prapodivně a nedává na výstup onen střídavý proudík a napětí. Objednal jsem tedy silnější (ve špičce až 3000W) a již se těším, jak ho vyzkouším s mikrovlnkou, která přišla včera (Daewoo 1000W), což je největší naplánovaný žroutík v bydlíku. Motomed jsem již vyzkoušel, že s měničem (tím slabším odprásknutým) chodí. Ještě vyzkoušet nějakou tu rychlovarnou konvici, samozřejmě slabší, viděl jsem na netu, že se prodávají 500W. Doplňuji: dnes (5.5.) přišel silnější měnič. Vyzkoušel jsem ho s větrákem, motomedem a nakonec s mikrovlnkou. Mikrovlnku utáhl, akorát že pískal, takže se mu něco nelíbilo. Podezřívám svůj startovací zdroj, že nestíhal dodávat tolik energie, takže další pokus bude se silnější baterií. Ale už teď jsem klidný. Měnič přežil!

Vyzkoušel jsem jednu technickou věc do auta. Jedná se o monitoring tlaku a teplot všech čtyř pneumatik. Funguje to bezdrátově (mimochodem na 433MHz, což je frekvence, kterou jsem již s Arduinem testoval, takže bych si mohl poslechnout, jak si čidla povídají s řídící jednotkou) a čidla se na pneumatiky montují místo čepiček ventilků. Zobrazovací jednotka se píchne do autozásuvky a začne ukazovat hodnoty, jakmile se auto rozjede. Je hezké sledovat, jak s ujetou vzdáleností teplota pneumatik roste a tlak stoupá. A samozřejmě to hlídá mezní hodnoty; podtlak, přetlak, teploty a v případě potřeby to zapípá a zčervená. Při montáži je nutné nezaměnit pozici čidel, neboť každé čidlo o sobě ví, na kterém kolu má být namontováno. Pokud by někdo nechtěl tato externí čidla, existuje i provedení s interními čidly, která se montují dovnitř ráfku.

Příští týden v pondělí pojedu do firmy SvetKaravanu a VysilackyMilin vyzvednout bojler, chladničku, čerpadlo, markýzu, záchod, plynový vařič a ještě nějaké drobnosti. To bude hezky naložené auto. A taky zářez do peněženky (skoro 40 tisíc). A do toho mi ve čtvrtek přivezou nový vozík. Stávající drandím už desátý rok a začíná to na něm být vidět, ale předpokládám, že by mohl být náhradním vozíkem, který sebou budeme muset vozit. Někdo v bydlíku vozí kola, my budeme mít náhradní vozík a doufáme, že se tam snad vejde i adaptér s elektrokolem, abychom při chození nebyli odkázáni jen na ruce (či auto). Opět doplňuji: 5.5. jsem obdržel nový vozík, jezdí jak drak, je nesmírně točivý a předpokládám, že si na něm brzy rozbiju hubu, neboť do teď jsem byl zvyklý ovládat tank s patřičnými sílami v řízení a tento nový se chová, jako že jezdí sám.

V pondělí 9.5. jsem vyzvedl jen chladničku, zbytek zařízení zatím nebyl připraven, což bylo asi dobře, protože jen samotná chladnička zabrala celý kufr u auta. Doma čekalo překvapení; chladnička byla poškozená! Někdo na ni buď šlápnul nebo spadla na horní roh. Hnuté plechy a funkčnost jsem raději nezkoušel. Takže nafotit a zavolat prodejci.

Cam00920Cam00923

Musím smeknout klobouk, protože prodejce zařídil během dvou dnů výměnu a přepravu až ke mně domů. Musím se smát, opět vše klaplo až na druhý pokus. Nemám být už pověrčivý? Už tu novou testuji (zatím jen přes 230V)  a po dvou hodinách je v chladničce -2 stupně (na maximální výkon, okolní teplota je 25 stupňů). Jsem spokojen; na absorpční chladničku jsem takový výkon ani nečekal.

19.května 2016

Dnes bylo nádherné počasí jako stvořené pro výlet. Nu, proč ne? Avízo k vyzvednutí další várky zboží přišlo již v pondělí a jeden pomocník (se včerejší maturitou v kapse) byl po obědě po ruce, takže jsme vyrazili k Berounu do firmy SvetKaravanu vyzvednout markýzu, bojler, čerpadlo, záchod, dvě servisní dvířka s plynovou rychlospojkou a plynový vařič. Cesta na napůl zavřené dálnici nerychle ubíhala a mně se honily hlavou myšlenky, jak přepravíme markýzu, která má na délku 2,6 metrů. Do kufru Fabie kombíka se složí zbytek. Takže vážení, vešla se dovnitř! A dovřeli jsme všechny dveře! Jen moji káru jsme už pak museli rozložit na prvočinitele, aby se vešla na spolujezdce. A ten můj pomocník? Ještě že syn  Zbynďa je hubený. Liboval si, že v případě havárie se nepohne ani o centimetr. Nééé, jel jsem s celým nákladem jak s vejci, takže spal jak miminko celou cestu.

Cam01010  

A jak dopadlo všechno přepravované zboží? Všechno je na jedničku, funkční, se správnými parametry. Asi kvůli tomu hezkému dni.

Pro konec května bych použil větičku dozorčího, kterou jsme používali na vojně: „Během mé služby se nic vážného nestalo!“. Prostě jen samé drobnosti, přišly další balíčky z Číny, udělal jsem pár zkoušek s Arduinem.