Jak na Nový rok, tak po celý rok. Vzal jsem si to k srdci a hned 1.1. pracoval na projektu bydlíka. V tomto roce by se měl zrodit náš bydlík a doufám, že porodní bolesti nebudou kruté. Večer jsme si zavolali s Jirkou, popřáli si k Novému roku a strávili nějakou tu hodinku povídáním na Skypu. Pověděl jsem mu o Arduinu a jeho možnostech, nápad se mu líbí, ale já vím, bude to hlavně moje parketa (a nakonec, programovat na Arduinu se dá i při cestování, takže o tuto zábavu určitě nepřijdu). Už mi jedno Arduino jede z Číny a moc se na něj těším.

Trochu si už musím od Arduina odpočinout (ostatně když není na čem fyzicky zkoušet, tak mohu používat jen emulátor Arduina a ten nefunguje zrovna na sto procent). Takže zpět k modelování do Sketchupu. Vymodeloval jsem nabíječku akumulátorů, vyměnil sdružený vařič s dřezem za samostatné kousky. Na dřezu zas nic tolik zajímavého není, ale vařič je řešen jako přenosný, připojitelný hadicí na  plynovou zásuvku. Váží něco přes dvě kila a při zakoupení grilovací plátu si na něm můžeme venku opéct i masíčko. Další výhodu spatřuji v tom, že na pracovní desce se dá přemístit libovolně dle volného místa a tím pádem pracovní desku v kuchyňce používat i jako normální stůl (stále mě trápí pochyba ohledně rozkládacího stolu, že tak veliký fyzicky nepůjde udělat – toto by byla dobrá alternativa).

Pat a Mat

Pro vylepšení prostorových představ jsem vymodeloval dva vozíčkáře na vozících s ksichtíky dvou známých postaviček. Ve Sketchupu umějí kroutit hlavami. Zakládám nové studio Bratrů v triku, neboť Mata učím jezdit na invalidní plošině (zvládne jízdu do auta k motomedu a zase zpět ven z auta, dohromady 14 pohybů). Pat na to kouká z kuchyňky. Asi mu také přidělím roli – přelézt na místo řidiče. Uff, to zas dá práce! Ale je to ohromná zábava, jen se to obtížně ladí.

 

Organizační záležitosti

Konečně se mi ozvali po mém emailu z Fiatu (Praha, Vršovická ulice, pan Huleš). Otázkou byl termín závazné objednávky, aby auto bylo dodáno v průběhu dubna, a také jsem měl dotaz ohledně slevy pro vozíčkáře. S panem Hulešem jsme si zatelefonovali a pošle nabídku s odpovědí. Zbývá domluvit prohlídku invalidní plošiny s paní Faltýnkovou, dále založit „ostrý“ web. S Jirkou jsme dohodli jméno domény na www.handicap-on-roads.com. Po založení webu už rozjedu akci se sponzory a nadacemi („ostrý“ web jsem zprovoznil dne 7.1.2016, měsíc po jeho zkušební verzi).

Konec ledna byl ve znamení týdenního lukostřeleckého soustředění v Jirkově bydlišti, čehož jsme využili setkáním s paní Ivou, grafičkou, a společně vymýšleli expediční logo na bydlíka, ať ho nemáme jen ve fádní bílé barvě. Nápad už by byl, ale nebudu dopředu prozrazovat, necháme to dozrát.

Těsně před soustředěním mi připutovalo dlouho očekávané Arduino, takže doba dodání vyšla na 3 týdny. Měl jsem se po dobu soustředění nač těšit. Pro tuto „radůstku“ zakládám na webu zvláštní odkaz, neboť informací a poznatků na toto téma bude jistě hodně.