19.prosince 2016 – Blíží se nám Vánoce

Tak copak nám Ježíšek naježí? No, asi nic, musíme se postarat sami. Měli jsme dnes s Jurou schůzku na Skypu a fakt bylo čím se chlubit. Jura už zateplil a zaizoloval celý strop, pravý bok a udělal podvěšené skříňky, jak je z přiložených foteček vidět. Andula už opravdu začíná vypadat jako bydlík. Roh skříňky u dveří je velice potměšilý; rád razítkuje hlavy, tak si musíme dávat pozor nebo si obvázat čela. Nebo ten roh polepit gumou. Jo, to je lepší nápad smile.

Horniskrinky1

A už je hotová druhá verze sprchového koutu; první vzorek se při svařování zkroutil. Mít továrnu na výrobu bydlíků, tak už to sekáme jak Baťa cvičky.

Mně mezitím přišel větší displej pro řídící Arduino, z čehož jsem měl velikou radost. Nejen, že je skoro čtyřpalcový, ale má i dotykovou vrstvu a čtečku mikroSD karet. Radost jsem měl jen do té doby, než jsem zjistil, že má velice hanebnou softwarovou podporu a hodně věcí budu muset doprogramovat. A nepodařilo se mi rozchodit onu dotykovou vrstvu a čtečku karet. A to už se s ním patlám skoro týden. Ach jo. Hardwarový manuál k driveru displeje (tzv. datasheet) má 339 stran, tak nevím, zda budu mít takový tah na branku, abych to celé nastudoval.

29.prosince 2016 – Jura hlásí : „Mám hotovo!“

Další díl, designérsky velmi obtížný, do skládačky je hotov. O čem mluvím? O našem skvělém sprchovém koutu. Už si nepamatuji, zda jsem o problému už psal. Jedná se o to, že použití klasické sprchové vaničky naráží na problém, že má zvednuté okraje a na vozících se v ní blbě pohybuje. Zahučíte do ní předními kolečky, kára se vás snaží vyklopit. Navíc nenajdete takový tvar, aby vhodně do koutu bydlíku pasoval. Prostě žádná poezie. Řešením byly odtokové žlaby, které se používají například na veřejných koupalištích, kdy se voda jakoby ztrácí v zemi. Vlastně celá odpadní armatura je schovaná pod povrchem, tím pádem je horní strana sprchového koutu naprosto rovná, bez prohlubní, jen s odtokovou mřížkou. Kromě nápadu to celé vytvořil Ondra a parta okolo něj a do Anduly to s Jurou montovali celý den. Abych nezdržoval, zde jsou obrázky.

Dsc_1781

Dsc_1785

A zde již spokojený Jura. Jen kdyby to mělo být stylové, tak místo termosky by tam měla být láhev dobrého vína vedle zapálené svíčky.

Dsc_1788