Září - Říjen 2016

Již jsem dlouho nenapsal nějaký článeček, takže těm, co si sem pravidelně chodí počíst o novinkách, se omlouvám. Důvody jsou dva. Za prvé: bydlík je stále ještě u Karla Prokopa, takže na něm nyní dělá Karel. Za druhé: mám nějaké zdravotní problémy, stále něco řeším po doktorech a vypadá to na běh na dlouhou trať. Myslím si, že doktoři asi tajně doufají v sílu přírody.

Ale abych vás neochudil o novinky okolo bydlíku, tak zde dávám pár foteček od Karla. Zde je vidět umístění plynové nádrže Alugas s MonoControlem.

20161011_101829  

Zde je plynová zásuvka nad zatím virtuální kuchyňskou linkou, kterou budeme používat pro přenosný plynový vařič.

20161011_102135  

Zde čerpadlo s expanzkou a bojlerem.

20161011_101810  

Nakonec jsem se s Karlem dohodl, že místo tohoto bojleru dáme Trumu Combi, což je sice ranec za 50 tisíc a potřebuje více prostoru, ale vejde se přesně pod ledničku. Toto řešení bude prý bezproblémové a o to nám jde hlavně. Truma Combi v sobě spojuje bojler a topení, takže přece jen jeden bonus to má; odpadne starost se zástavbou topení.

Záchod nakonec taky bude muset být jiný; s drtičem odpadu. A opět garda, tentokrát za 21 tisíc. Ale bez dobře fungujícího záchodu se opět neobejdeme.

A ještě pár foteček, kde budou díry v boku auta.

Zde je napouštěcí klapka pro vodu.

20161011_101813  

A zde vnější zásuvka na 230V.

20161011_102100

23.října 2016 – Převoz Anduly do Suchdolu

Dnes jsme si vyzvedli Andulu od Karla Prokopa. Hodinku jsme u něj prolézali auto a dojednávali detaily dalších prací. Naším hlavním úkolem, než bydlík zase vrátíme zpět ke Karlovi na dodělávky, je zástavba sprchové vaničky, „stvoření“ kuchyňské linky, kaslíku kolem plynové nádrže, horních skříněk, zateplení a elektroinstalace. Objevila se závada: Nejde elektricky zasunout plošina, doufám, že to bude jen nějaký utržený drát a nešly nám otevřít boční šoupací dveře, to už volá po servisu ve Fiatu. Otočné sedačky (tu u řidiče) vyzkoušel Jura, moc si pochvaloval, že přeskočení z vozíku je nyní bezproblémové. Přibližně za týden pojedu za Jurou, abych mu pomohl s pracemi. Pojedu vlakem, pro mě premiéra. Od úrazu jsem vlakem nejel, ale prý v dnešní době jsou dráhy dostatečně na vozíčkáře připraveny.