Přináším poslední horké novinky, neboť za poslední týden se toho událo hodně. Tak předně; 6.6. jsme s Vojtou jeli pro bydlíka ke Karlovi na předávku auta a faktury a rad atd. Cena za práce i materiál mi přišla slušná, jen se Karel ošidil cca o 18 tisíc, takže jsem mu to následně volal a zpět poslal už fakturu správnou. Hned ten den jsem auto nechal v servisu Fiat kvůli závadě na posuvných dveřích (i stojící s klikou musí dosti zápasit, aby mu bylo otevřeno, my sedící neotevřeme vůbec). Druhou závadou je zlomený plast chrániče kabelů u pravých zadních dveří. Prostě od Italů nachystaná past; když otevřete dveře dokořán, plastový chránič je krátký a vypadne z otvoru, do kterého normálně zajíždí. Pak už stačí jen zabouchnout dveře a plastový chránič je zlomený. Takže díly objednali, ale do pátku nestihly přijít, takže jsem auto musel vyzvednout bez opravy (technik mi bude volat, až díly přijdou). V sobotu 10.6. jsem Andulu převezl do Nováče a předal Jurovi, který s ní následně přejel do Suchdola. Až potud plány celkem vycházejí.

Měl bych za ním za týden přijet a vrhneme se na zbytek přestavby; hlavně slaboproudou elektriku a dodělat trochu toho nábytku (to už bude jistě s fotečkama),

19.června 2017 - Ucpané dráty u plošiny

Konečně nastal den, kdy jedu k Jurovi dělat elektriku. Ještě na poslední chvíli jsem se dozvěděl, že u firmy Kobras mají pro nás obě okna, tak jsem volil cestu přes ně. Okna mi ochotně naložili a tradá k Jurovi přes Hradec. Cesta úmorná, myslím, že ta přes Brno je zábavnější. K Jurovi jsem dorazil kolem třetí, tak to už toho moc neuděláme. Ale přece. Z nedostatku ubytovací kapacity jsem musel spát v bydlíku. A proto jsme museli mít dobře fungující plošinu. Vrhli jsme se na ni a po pár manipulacích s dráty plošina přestala jezdit vůbec. Myslel jsem, že mi jebne. Večer přece musím spát uvnitř!

Wp_20170619_17_40_14_pro  

Až Ondra  si všimnul dvou rozpojených drátů (z vozíků na to místo nebylo vidět), spojil je a plošina začala jezdit nahoru a dolů. Prima. Ale dovnitř a ven ne. Hledáme dál až Ondra drbnul do velkého konektoru a ono to zafungovalo! 

Wp_20170619_18_40_22_pro  

Přeletovali jsme a napružili všechny kontakty a mohli jít s klidným svědomím na večeři.

20. června 2017 - Elektrický panel a polohové čidlo plošiny

„Vstávat, vstávat!“ budil mě Jura ráno. Spí se v něm velice příjemně. Dnes nás čeká práce na panelu pro různé ovladače a budíky a spínače. Není jich málo, tak je vyjmenuji. Tři zásuvky (externích 220V, měničových 220V, 12V), centrální Arduino, ovladač bojleru Truma, pojistková skříňka na 10 okruhů, spínač čerpadla, spínač displeje stavu plynu a k tomu onen displej, solární regulátor. Dost věcí, že?! Sednul jsem k počítači a ve Sketchupu udělal model a dohodli jsme rozmístění. Dál jsme se nedostali, musíme počkat až nám ho Ondra ve fabrice vyrobí. Odpoledne jsme se vrhli na čidlo polohy plošiny, které má říkat správnou výšku plošiny. Měl jsem to realizováno přes Arduino Pro Mini, jenže co čert nechtěl, spálil jsem programátor tohoto Arduina a měl jsem po hraní. Druhý programátor  jsem sebou neměl. Nastoupil plán B, realizace pomocí koncáku. To udělal Jura, ale nezdá se moc citlivé. Takže uděláme to pomocí Arduina, až bude k dispozici.

21. června 2017 -  Markýza, ucpané dráty od čerpadla

Protože už druhý den panují parna, vzpomněli jsme si na markýzu a poprvé s ní vyjeli ven. Dělá opravdu příjemný stín i chládek.

Wp_20170621_10_21_31_pro  

A strop je taky dobře zaizolovaný, tak jsme si chrochtali. Jura stále ladil polohové čidlo, já se zas pokoušel vyrobit polohové čidlo z jiného Arduina, trochu marný boj při tom množství dostupného času.

 Wp_20170622_14_44_30_pro

Radši jsme začali osazovat el.panel. U spínače čerpadla najednou problém. Přestalo čerpat! Situace na palici. Nakonec jen spálená pojistka, ale najít ji! Je to ten prázdný slot na fotografii.

 Wp_20170621_17_16_01_pro

Jura se věnoval sprchovému koutu; je nyní plně funkční a při večerním mytí jsem ho pěkně otestoval.

22. června 2017 - Dodělávka panelu

Vzhledem k mému chatrnému zdraví bylo od rána jasné, že večer musím domů. Proto jsme se vrhli na nejdůležitější věci. Začali jsme zapojením solárního regulátoru. Na druhý pokus to vyšlo. Je radost sledovat na displeji, že celý systém žije. Pak následovala Truma bojler se svým displejem; bez problémů.

Wp_20170622_17_22_32_pro  

K ostatním věcem jsem už jen dal Jurovi poznámky; samé prkotiny. Navečer jsem sbalil a jel se kurýrovat domů.