1.listopad 2017 – Andula změnila „pohlaví“ – oficiálně

Celé odpoledne přemýšlím, zda napsat nebo nenapsat článeček, ale nakonec proč ne a prsty mě taky svrběly, i když dnes to bude bez obrázku. K rozhodnutí přispěla i oslava dnešních synových narozenin, tak ať je má zvěčněné i na našich stránkách, kdyby je náhodou četl. Ono se to s lehce zvednutou hladinkou přece jen lépe píše. Ano, narodil se (nebo jak Angličani říkají mnohem přesněji: byl zrozen; neboť netuším, kde my Češi bereme tu drzost tvrdit své zásluhy o svém narození, když řekneme: narodil jsem se tehdy a tehdy) o tomto krásném datu složeným ze tří jedniček.

Stavil jsem se dnes na STK Bohdalec, abych z pohledu státních orgánů posvětil převod Anduly do kategorie M1 a při té příležitosti nechal zapsat i ruční řízení do malého TP. To se nakonec jevilo jako trochu problém, neboť s ručním řízením to auto jezdí už více jak rok a zapsat jsem to nechal až dnes. Ale technik se nade mnou nakonec smiloval a nečinil problém. Celá operace zabrala necelou hodinu a sto korun změnilo majitele. Někde jsem četl krásnou větu (asi v Zeměploše od Terry Pratcheta, což je můj milovaný autor), která říká, že držím-li v ruce kladivo, připadají mi všechny problémy jako hřebíky. Tak nějak se cítím vždy, když jdu na káře něco řešit a lidi jsou na mě extrémně hodní. Aspoň jedna malá výhoda za život na káře. Takže dnes za mě palec nahoru, zbývá předělat povinné ručení na tuto kategorii, aby úřednímu šimlu bylo učiněno zadost.

27.listopad 2017 – Autorádio od soudruhů

Konečně k autorádiu dorazily chybějící kablíky a konektor z daleké říše, proto jsem mohl přistoupit ke kompletaci rádia.

Wp_20171127_14_04_55_pro  

Ještě jsem opravil závadičku na plošině, která se začala trošinku rozpadat, ale tohle byla maličkost.

Brr, dnes tam byla zima. Ani sluníčko přes sklo za oknem nehřálo, nabíjelo pouze psychicky.

Wp_20171127_14_17_29_pro  

Nuže, zde je sestava před montáží.

Wp_20171127_14_37_30_pro  

A zde po montáži. Rádio jsem zapojil tak, že hraje i při vypnutém zapalování, což mě v mém druhém autě nesmírně durdí, když musím otáčet klíčkem, abych si poslechl rádio. Tak v Andulce si pustíme rádio i bez klíčku.

Hned jsem naladil všech 18 pozic VKV, samozřejmě jsem se nedostal ani do půlky frekvenčního pásma a měl jsem již všechny pozice obsazeny. Holt v Praze je těch stanic hodně. Také jsem vyzkoušel přehrávání z flashky a SD karty i dálkové ovládání, vše bez problémů. Repráky hrají čistě i hlasitě. Prostě, tento díl skládačky se povedl. Na to, že to vše je pořízeno cca za 350 Kč, tak je to velmi dobrý poměr výkon/cena.