1.prosinec 2017 – Autoservis Dojáček

Dnes jsem absolvoval dlouho avizovanou servisní prohlídku v autoservisu kvůli zlomenému chránítku kabelů u zadních dveří a výměně kliky posuvných dveří, které šly otevřít jen se zatnutými zuby a riskováním si stříknutí do spodního prádla. Obojí mi opravili na počkání, neboť náhradní díly zde čekaly již od léta. Posuvné dveře se nyní otevírají mnohem lehčeji.

Wp_20171201_14_01_41_pro  

Zde je foto krytky u zadních dveří.

Při té příležitosti jsem nechal předělat havarijní pojištění na kategorii M1, tím pádem máme papírové záležitosti kolem Anduly kompletně v cajku.

Také mi přišla poštou tato maličkost do kuchyně.

Wp_20171201_13_57_01_pro  

Je to držák houbičky či mýdla nebo čehokoliv ke dřezu, tak jsem ji hned nainstaloval na vodovodní  kohoutek. Cena u soudruhů vyšla na 26 Kč. Zkuste za tuto cenu koupit u nás. Třeba se to někomu bude hodit jako nápad.

Přidal jsem sekci Žrádelníček a sekci ESP8266, což je programovatelný MCU čip, více tedy tam.

24.prosinec 2017 – Andulčiny Vánoce

Píšu vlastně o včerejšku, ale nemohl jsem si ujít nenapsat článeček v tento hezký den. Venku “zuří” teplé naprosto nevánoční počasí (cca 8 stupňů), tak mi aspoň stromeček připomíná, co že je ten dnešek vlastně za den. Ale zpět k Andulce a její včerejší anabázi.

Před pár dny jsem zjistil, že má naprosto vytlučenou startovací baterii. Ani se nedala odemknout a zamknout centrálem. Prekérka. Příčina vybití spočívala asi v nově nainstalovaném rádiu, které tu baterku vycuclo. Proto jsme si se Zbynďou naplánovali výlet kolem Prahy. Nejdřív jsme museli najít startovací baterii. Kupodivu není u motoru, ale přibližně pod nohama řidiče.

Wp_20171223_10_33_40_pro  

Došlo i na studium příručky k autu, ale je napsaná poměrně hanebně, takže spíš poradil selský rozum a měřák, než fiaťácký manuál. Nejdříve jsme zkusili připojit přenosný startovací zdroj, co již nějakou dobou vlastním (a například na čtyřkolku se velmi osvědčil). Stačil na rozsvícení palubky, ale při startování zklamal. Prostě moc slabý. Protože jsem s tím dopředu počítal, měl jsem v záloze plán B; startovací kabely půjčené od souseda a moji spolehlivou Fabii. Takže já tůroval Fabku a Zbynďa startoval Andulku. Na třetí pokus chytla a vesele bublala. Teď hlavně nevypínat motor! Uklidili jsme nářadí a odvezli Fabku, já přesedl do Andulky a hurá na výlet. Na poštu, odvézt zapomenuté věci k mé přítelkyni, zajet k mým rodičům popřát si svátky, popít kafíčko a pokecat. Bublala dobré dvě hodinky, než jsem ji vypnul.

Ještě jsem si vyfotil naší schránku s plynovou nádrží, myslím, že tento detail ještě nikde nebyl publikován, tak ho sem dávám pro zajímavost.

Wp_20171223_13_53_23_pro  

Dofoukli jsme jí gumy a cestou zpět dostala plnou nádrž, aby z těch svátků taky něco měla. To víte, že jsem měl obavu, když jsem znovu startoval, ale škytla na první pokus a naprosto perfektně, žádné trápení. Tankování do Andulky je trochu jiná záležitost než u osobáku, protože má nádrž na 120 litrů a to už je opravdu jinde, když se bavíme o financích. Šťastně jsme dorazili domů, vytažené rádio jsem doma rozebral a dodělám do něj vypínací tlačítko, aby nám již nemohlo vytlouct baterku. Je zajímavé, že dnešní autorádia s postupující integrací a miniaturizací  jsou ve skutečnosti prázdné krabičky.

Wp_20171223_18_04_02_pro  Wp_20171223_18_03_23_proWp_20171223_18_03_39_pro