21.října 2017 – Andula je v Praze

O víkendu 7.října jsme s lukostřelci měli tradiční rozlučku se sezonou a to byla příležitost si s Jurou předat Andulu. Když jsem ji vezl do Prahy, byla podezřele dlouhá na brzdy. Žádná záhada, už nám holka po všech úpravách nakynula na svoji normální váhu; dle vážního lístku má 3,17 tuny. Nemůžeme se tudíž divit, spíše přemýšlíme, kde by se dalo ulehčit.

Podařilo se vyřešit jednu elektrickou záhadu, neboť soláry nestíhaly dobíjet nástavbovou baterii. Můj syn si všimnul, že chladnička chladí! A to by neměla, když jsme nechtěli. Prostě zůstala omylem zapnutá na 12V a tak neustále vycucávala baterku. Po jejím vypnutí regulátor včera ukazoval na baterce 13,4V a dnes dokonce 14,1V. Takže je slušně našťouchaná a nemusím se bát, že mě invalidní plošina nechá ve štychu.

Wp_20171021_13_56_22_pro  

První úkol, do kterého jsem se vrhl, je přetypování na obytku. K panu Kahounovi, který si to vezme na starost, jedu ve čtvrtek.

Mezitím jsem se začal zabývat autorádiem. Repráky osazeny jsou, stačí dodat jen to rádio. To už zde čekalo z Číny, ovšem má jiné konektory na anténu a na napájení a repráky, takže dnes letěly dvě objednávky k východním soudruhům. 

Wp_20171021_14_06_03_pro

Wp_20171021_14_08_40_pro

 Velice mě svrběly prsty koupit chybějící komponenty zde, v Čechách, ale čtvrtinová cena hovoří jasně. Tak si holt chvíli počkám.

Wp_20171021_13_55_21_pro_2

Wp_20171021_13_55_58_pro_2

 Nové potahy na sedačky.

Wp_20171021_13_58_18_pro  

Pohled na složenou postel a zadní okno

26.října 2017 – Andula změnila „pohlaví“

Nebojte! U plastického chirurga nebyla ani jsme ji nenadopovali prášky ani anaboliky. Jen jsem ji nechal přepsat z kategorie N1 (obecně dodávky) na M1(obytný vůz), což nás opravňuje vjíždět do míst, kam je dodávkám zakázáno vjíždět. Ono se to zatím moc neví, ale kdyby se to vzalo do důsledku, tak zásobování by v dnešní době mělo zkolabovat kvůli novému předpisu (viz vyhláška č. 294/2015). Tuto administrativní záležitost si vzal na triko pan Kahoun v Maršovicích u Benešova, jak jsem již avizoval v minulém článku. Musím opravdu ocenit vstřícný přístup pana Kahouna, který mi, přestože jsem přijel dost pozdě, vše vysvětlil, předvedl a za standardní poplatek provedl zápis do velkého techničáku. Navíc mě potěšil sdělením, že je překvapen, jak dobře jsme přestavbu zvládli. Cestu k němu jsem volil rychlejší po D1; nuda nuda, jen jsem testoval androidí navigaci Navigator v tabletu. Zpátky jsem volil cesty po místních prdelkách přes Kamenný přívoz a Jílové. Příjemné (někdy skoro až nepříjemné) kopečky, sjezdy i kochačka v jednom a navigace se taky snažila.

Při té příležitosti jsem vyfotil opět pár detailů, abyste se mohli i vy pokochat, jak se Jura snažil, když byla Andula u něj.

Wp_20171026_13_32_53_pro   

Stále mi chyběl záběr do kuchyňky.

 Wp_20171026_13_32_59_pro

A zde je měnič, možná už jsem ho fotil a publikoval, ale mě se toto zařízení líbí.

27.října 2017 – Měření solárních panelů

Opět mě dnes svrběly prsty něco dělat v bydlíkovi, jenže od rána bylo hnusně a lilo. Až odpoledne najednou vykouklo sluníčko a hned jsem věděl, co budu dělat. Když jsem totiž objednával solární regulátor, nezapomněl jsem do objednávky přidat i komunikační kabel k PC (RS485 na USB) a teplotní čidlo k baterii. Popadl jsem tedy tablet a noťas a hurá do kabiny dokud svítilo sluníčko, aby byla nějaká data. No, málem jsem to nestihnul. Tablet se nechtěl chytit, došlo tedy na noťas, který ale taky stávkoval. Komunikuje se přes COM port protokolem MODBUS. Samozřejmě; první chyba byla v nesouhlasu komunikačních rychlosti a druhá v trochu speciálním nastavení komunikačního portu. Bez nápovědy bych tu druhou chybu nedal. No, ale sláva, najednou aplikace ožila a začala číst data z regulátoru. Honem jsem celou aplikaci prolezl a „nachytal“ nejzajímavější obrazovku s grafy o výrobě el. energie, její „nalévání“ do baterky i její spotřebovávání.

Epever2  

Příště tam ten noťas píchnu na celý den, aby byl přehled, kolik panely dokáží reálně vyrobit za den pro naše energetické kalkulace.

Nakonec jsem rozchodil i aplikaci v tabletu; chyba byla „jen“ v komunikaci. Aplikace chtěla IR komunikaci, musel jsem jí vnutit komunikaci přes kabel. Jsem zvědav, do kdy mě tohle „prošlapávání“ různých slepých cestiček bude bavit. Bohužel, aplikace v tabletu neumí kreslit grafiky, je to jen o nastavování parametrů regulátoru a o zobrazování okamžitých hodnot. Já vím, já budu vždycky nespokojený.