5.leden 2018 – Zdravotní finále

Už se fakt musím smát, ale jsem opět v motolské nemocnici, tentokrát plánovaně s vidinou šťastného konce. Včera mně na sále provedli plastiku dekubitu a klepu na dřevo, aby byl fakt poslední. Zatím se vyvíjí vše zdárně.

Teď udělám reklamu jedné knížce, ale zaujala mě natolik, že mi to nedá. Nese titul „Jak si správně přát“, je to celkem útlá knížka, takže na dvě sezení ji máte přelouskanou. Půjčila mi ji přítelkyně Jindřiška, neboť tušila, že by mi mohla přinést nějaké ty nové poznatky. Kromě fůry zajímavých myšlenek je pro mě nejhlavnější ta, že se nemám utápět v pochybách. To jsou totiž zabijáci našich tužeb a přání. Tak si budu dávat pozor, abych odteď nepochyboval a vše ostatní  je vlastně již zařízeno. Aspoň to tak v té knížce propagují.

19.ledna 2018 – Plány do budoucna

Žádné konkrétní novinky okolo přestavby nyní nemám, tak vás alespoň seznámím s nejbližšími plány.

Protože už je čím se chlubit, podal jsem již v prosinci přihlášku o cenu Mosty 2017, která oceňuje zajímavé a prospěšné projekty pro chromajzlíky. Kdo se o tuto cenu zajímá, zajisté si bližší informaci vygooglí. Tak v této soutěži jsme neuspěli. Nevadí, Andulku jsme nedělali kvůli soutěžím.

Nyní je na řadě soutěž trochu těžšího kalibru, mezinárodní cena SozialMarie 2018, kde se oceňuje 15 projektů. V loňském roce se do soutěže přihlásilo 190 projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska a Slovenska. Tuším, že první cena obnáší 10 tisíc euro a ty už by se šikly. Andulka stála hromadu peněz i času a úsilí. Tak se tu již dva dny peru s texty do různých kolonek přihlašovacího formuláře. A ještě čekám na překlady do angličtiny od mého syna Zbyňka. Přeci jen je erudovanější než já.

Nyní se vraťme na zem a co nás čeká dále. 15.února pojedu ke Karlu Prokopovi na přetryskování chladničky a pár drobnostem. Rád si k němu udělám výlet a potřesu mu ploutví. Andulce protáhnu pneumatiky a cestou chci vzít plyn, aby se daly vyzkoušet všechny komponenty, které na něj běhají.

Další již pevně stanovené datum je zimní soustředění lukostřelců od 6. do 15.dubna v Suchdolu nad Odrou, kde uděláme poslední úpravy na bydlíkovi. Pak již bude v plánu nějaká testovací jízda, asi po Čechách či Moravě. Nepotřebujeme jezdit nikam daleko.

Poslední pevné datum, které je domluveno, je od 15.června do 29.července, kdy bychom rádi udělali okruh Německo, Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, Pobaltí a přes Polsko zpět domů. Delší čas mi moje zaměstnání nedovolí.