23.březen 2019 – Zimní soustředění

Ano, zimní soustředění. Tím ovšem nemyslím soustředění bydlíků, ale našich lukostřelců, kteří se scházejí tradičně v Suchdole nad Odrou. Je hezky, Andulka si udělá výlet na Moravu od soboty do úterka. Pak už musím do práce.

Zrovna sepisuji, co ještě sebou vzít, abych něco důležitého nezapomněl. Rovněž zkontrolovat na internetu dopravní informace, zda mě po cestě nechystá nějaké překvapení. Zdá se, že cesta po dálnici přes Brno bude volná. A taky koukám na předpověď. Víkend má být podle Windy exkluzivní, pondělí a úterý horší. Topení v Andulce prodělá křest ohněm.

Už včera jsem byl pozdravit Andulku na jejím zimním parkovišti, zkontrolovat její stav, zapnout lednici, protože dnes do ní dám potraviny. Zapnul jsem plyn (ukazatel hlásil plnou bombu), vydoloval z paměti, jak se nahazuje lednice a vše zdárně zafungovalo. Andulka hlásila, že nástavbová baterka je krásně nabitá, soláry skvěle fungují a neustále dobíjejí. Myslím, že v dnešní době už by se auta měla vyrábět se zabudovaným solárním panelem. Tolik to nestojí a už vyrábějí velice flexibilní, ohebné. Na tu střechu by se to parádně vešlo.

U Jury v Suchdole naberu vodu, ať ji nemusím tahat přes celou republiku a u něj je zdroj vody hned po ruce. Tady v Praze bych to měl složitější, musel bych zajet až k našim.

Cesta na Moravu byla pohodová, ta déjednička už přeci začíná vypadat trochu k světu. I když jednou v Andulce zachrastilo na díře tak, že jsem si mohl spočítat všechny zuby (i ty co už nemám).

Andulku jsem u Jury lehce orazítkoval, když jsem se protahoval kolem živého plotu u jeho domu. No, první válečný šrám, ale jen lehoučký.

Večer jsme s Jurou stihli navštívit kovbojský candrbál. Ještě jedna novinka mě v Suchdole čekala; Jura se stal popáté dědou. Elišku včera přivezli z porodnice. Napili jsme se i na její zdraví.

25.březen 2019 – Osvětlení v Andulce

Konečně se začíná blýskat na lepší časy co se týče osvětlení. Prozatím jsem si svítil baterkou, a to fakt v noci není ono. Ze zdravotních potíží jsem se dostal a mohu tedy zase fungovat coby elektrikář. S Jurou jsme udělali dvě lišty s LEDkami. Jedna je nad rozkládacím stolem se třemi světly a druhá v kuchyňce se dvěma světly. Dnes jsem to prodrátoval, zítra to zadeklujeme a mohu zpět do Prahy.

Mohu napsat první dojmy s topením. Ze soboty na neděli jsem nastavoval topení na 19 stupňů. Velice příjemně se při tom spalo. Z neděle na pondělí byla větší kosa, proto jsem nastavil 21 stupňů a bylo taky dobře. Řekl bych, že v Andulce spím lépe než doma. Snad je to větší únavou. Co se týče spotřeby, tak se konečně hnul ukazatel a dá se to zhruba spočítat. Vypadá to, že chladnička plynu spotřebuje málo, zatímco bojler má větší vliv. Ostatně, to se dá čekat. Spotřeba plynu vychází na 1,6 litru za den. Z toho vyplývá, že bychom měli být soběstační skoro 14 dní. Potěšitelné.