Bylo by naivní si myslet, že se na cesty budu vydávat sám. Touto otázkou jsem se zabýval co nejdůkladněji, neboť si zkuste doma namalovat v obýváku obdélník  o přibližných rozměrech 4 krát 2 metry, navíc naplněný různými skříňkami, postelí atd. a představte si, že v tomto prostoru žijete s někým dalším po dobu třeba jednoho měsíce ba i více a to ve spartánských podmínkách. Jistě, z tohoto prostoru bude možné utéct, ale jen omezeně. Je jasné, že to musí být někdo velice tolerantní a zároveň dostatečně blízký, neboť si uvidíme nejen do talíře. V tomto směru mi osud dopřál, neboť díky lukostřelbě, kterou od úrazu provozuji, se znám s kamarádem Jirkou, také vozíčkářem. S Jirkou jsme již dávno vedli diskuze o cestování do dalekých krajin, na dlouhou dobu, nyní se tyto myšlenky propojily a bude je možné realizovat. Jirka je, pokud to mám říct v kostce, „přírodní“ člověk a kliďas. Netrpí závislostí na moderních výdobytcích, naopak, řekl bych, že je ještě větší skaut než já. Veliký fotograf a rybář. Obojí se bude při cestách hodit, fotodokumentace je nutnost, neboť se o našich cestách budeme chtít pochlubit a čerstvě chycená a upečená rybka jistě zpestří jídelníček. Kromě toho je dobrý truhlář a pracuje i s kovem, takže tam, kde mi dochází nápady, jak co realizovat, tak dáváme hlavy dohromady a daný problém vyřešíme spolu. Protože každý bydlíme jinde, já v Praze, Jirka v Suchdole nad Odrou, velkým kamarádem pro nás je komunikační program Skype. Přes léto se potkáváme na závodech, tam vzniklo hned několik důležitých nápadů, jak financovat nákup auta a jeho vybavení, jak moc tlačit na pilu času, jak realizovat skládací postel apod.

Celkem rychle jsme se shodli jakým směrem se po zeměkouli vypravit. Západní Evropa nás až tolik neláká, i když i tam se jistě podíváme. V té souvislosti mne napadá Francie s jejím jídelníčkem a vínem, neboť jedna z prvních Jirkových otázek byla, zda náš bydlík bude mít i nádrž na víno. Rámcově jsme se dohodli, že přes zimu budeme jezdit do jižních krajin, na léto do těch severnějších, abychom si sluníčka přiměřeně užili. Velmi nás láká Pobaltí, severské státy jako Norsko, Švédsko, Finsko. Určitě se chceme podívat do Ruska a pokud vše bude šlapat, dotáhnout to až na Bajkal. No, a když budeme už tak daleko, tak …

Nejsme časově omezeni, jedinými omezujícími faktory pro nás bude naše zdraví a finance. První jízda bude testovací, abychom zjistili, co v našem bydlíku chybí, co nefunguje, co je zbytečné, co upravit, doplnit. Další cesta již bude patřit k těm delším a zajímavějším, neboť nás tlačí náš věk a zdraví, tak abychom stihli ještě něco zažít. Paradoxně si myslíme, že jednání s úřady, celníky, policisty bude jednodušší, když uvidí dva exoty na invalidních vozících. Pocit svobody je pro nás velice důležitý. Nedávno mi Jirka řekl nezapomenutelnou větu, když prohlásil, že vlastně žijeme ve vězení. Stačí schod, obrubník atd. Pro nás je to zeď neboli mříž.